Modely lodí | Plachetnice | Danmark

Modely historických lodí

Danmark

Model lodi Danmark
sestavený model, luxusní provedení, americký ořech

  • Kód: TS0018P-70
  • Rozměry: 60 cm
  • Skladem: ano, dodání do 3 dnů

14 900 Kč

 ks 

Popis

Na počátku 50. let dánský architekt a bývalý válečný pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručně zhotovený model rybářského člunu ve výloze hobby obchodu patřícího jeho manželce. Potom, co se fotografie modelu objevila v jednom časopisu, pana Billinga zavalily objednávky na postavení desítek kusů stejného modelu. Protože nebylo v jeho silách takové množství zvládnout, napadlo ho, že člun nabídne jako stavebnici – první hromadně vyráběnou stavebnici s dřevěnou kostrou s kýlem, žebry a plaňkovanou obšívkou napodobující co nejvíce konstrukci skutečných lodí. Tento způsob stavby se rychle ujal a modely pana Billinga začaly dobývat svět. V roce 1958 pak vznikla rodinná firma nesoucí dodnes jméno Billing Boats.

V průběhu let se konstrukce modelů zdokonalovala a modernizovala, v 60. letech bylo zavedeno používání plastových výlisků trupů, poté nastoupily CNC stroje a již na přelomu 80. a 90. let v Billing Boats začali požívat laserové vyřezávání dílů. Dnes firmu řídí již třetí generace Billingů a plovoucí RC modely i neplovoucí stolní makety stále představují naprostou špičku v lodním modelářství. S potěšením vám nabízíme sérii stavebnic Billing Boats, z nichž můžete postavit nádherné detailně propracované neplovoucí makety a vytvořit stylový doplněk interiéru vašeho bytu se slanou vůní moře a voláním dálek...

Danmark
Danmark je školní plachetnice dánského námořnictva s ocelovým trupem spuštěná na vodu roku 1932. Od roku 1933 cvičí kadety pro službu na moři a koná propagační plavb ypo celém světě. V roce 1939 byla na návštěvě v USA u příležitosti Světové výstavy v New Yorku. Díky tomu nepadla po obsazení Dánska do rukou nacistů, dobu do vstupu USA do války přečkala na kotvách Jacksonvillu v péči dánské komunity. Po přepadení Pearl Harboru se Denmark zapojil do sližeb akademie americké pobřežní stráže v New Londonu, na její palubě prošlo výcvikem více než 5000 amerických námořníků. Jako ocenění válečné služby se Danmarku dostalo cti plout v čele přehlídky lodí z celého světa při Světové výstavě v New Yorku 1964. Danmark stále pokračuje ve službě pro dánské námořnictvo; kromě toho si třeba zahrál v britském seriálu Onedin Line o loďařské firmě z druhé poloviny 19. století, který se vysílal od roku 1971 do roku 1980.


Fotogalerie

Danmark Danmark Danmark
Danmark Danmark Danmark
Danmark Danmark Danmark
Danmark Danmark